Güvenli E-Ticaret

(GET) Güvenli E-Ticaret Sistemi - imsepet.com

(GET) Güvenli E-Ticaret'in Sunduğu Hizmet Nedir?

 

Ödeme Koruma Sistemi

Ürünün kargolanma sürecini takip debilir ve kargo elinize ulaştığı zaman satıcıya parayı aktarabilirsiniz. Kargo elinize ulaşmaz veya hatalı ürün alırsanız satıcıya ve teknik ekibimize bilgi verebilirsiniz. İstediğiniz ürün sağlam bir şekilde elinize ulaşana kadar ve siz ONAY verene kadar paranız Ödeme Koruma Sistemi'nin güvencesi altındadır.

 

Ödeme Koruma Sistemi 3 aşamadan oluşmaktadır:

+ Müşteri ürünü alır.

Müşteri, ürünü seçip "Hemen Satın Al" butonu ile satın alır. Ödeme tamamlandıktan sonra ürün bedeli, imsepet.com havuz hesabına aktarılır.

+ Ürün kargolanır.

Mağaza, ürünü belirttiği süre içerisinde müşteriye gönderir. Müşteri, ürünü teslim alıp inceler.

+ Ödeme mağazaya aktarılır.

Müşteri, ürünü teslim alıp inceler ve siparişe onay verir. Onay ile birlikte ödeme, imsepet.com havuz hesabından mağazaya aktarılır.

Ödeme Koruma Sistemi ile hem mağazalar hem de müşteriler için online alışveriş işlemi güvenle gerçekleştirilir.

 

Ödeme Koruma Sistemi Nasıl Çalışır?

Müşteri, ürünü beğenip ödemeyi tamamladıktan sonra mağazanın belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolaması gerekmektedir. Mağaza, bu süre içinde ürünü kargolamadığında, müşteri "siparişlerim" sayfasından satın alma işlemini iptal edebilir. İşlemin iptal edilmesi durumunda, ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden müşteriye kesintisiz olarak iade edilecektir.

Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde müşterinin ödemeye onay vermesi gerekmektedir. Bu süre sonunda ödemeye hâlâ onay verilmediyse sistem tarafından müşteriye hatırlatma uyarısı gönderilir ve son 24 saat süreci başlatılır.

Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ve ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü ve 24 saat içinde sipariş onaylanmadığında, imsepet.com siparişe otomatik olarak onay verecektir.

Teslim alınan ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa müşteri ürünü iade etmek için, "siparişlerim" sayfasından onay sürecini durdurup sonra iade sürecini başlatabilir.

Güvenli e-Ticaret (GeT) sisteminin nasıl çalıştığını bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Güvenli e-Ticaret (GeT) ilanları için tıklayınız